Kilka wskazówek na temat wyboru huśtawki do ogrodu

Czy jest coś bardziej przyjemnego, niż leciutkie huśtanie się w leniwy, niedzielny wieczór? Najlepiej z ciekawą książką w ręce i jakimś pysznym smakołykiem? Ale tak naprawdę każdy właściciel ogrodu może spełnić swoje marzenie, nabywając jakąś huśtawkę. Huśtawka ogrodowa to świetny pomysł na zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, a przy tym zapewnienie sobie miejsca do relaksu i wypoczynku. Czy będzie to huśtawka zrobiona z elementów drewnianych, czy ze stalowym stelażem – zawsze przy kupnie należy zwrócić uwagę na parę bardzo ważnych rzeczy.

W pierwszej kolejności trzeba rozmiar huśtawki dobrać do wielkości ogrodu. Jeżeli z miejscem jest kiepsko, to raczej należy odpuścić modele na kilka osób. Stelaż huśtawki ogrodowej w takich przypadkach może mieć blisko dwa i pół metra na długość, a trzeba go jeszcze do tego postawić na jakimś utwardzonym podłożu. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo. A tak naprawdę można rzec że najważniejszą, bowiem przy ewentualnym wypadku może się komuś stać coś groźnego.

Dlatego bezwzględnie przed zakupem należy sprawdzić, jak duży huśtawka do ogrodu ma udźwig. Powinien on być minimum kilkanaście procent wyższy od całkowitej wagi osób korzystających ze sprzętu, ale kiedy ten zapas będzie wyższy, to znacznie lepiej. Należy też przyjrzeć się jakości wykonania, bowiem opisy producentów niekoniecznie zawsze pokrywają się z rzeczywistością. Jeśli zauważy się cienkie linki czy łańcuchy, lub słabe tuleje i sprężyny, to trzeba zastanowić się porządnie nad zakupem takiego modelu.

You may also like...