Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj problemu, inne schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i operacje, urazy z przeszłości. W trakcie wywiadu ma miejsce także ocena siły mięśniowej chorego i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w obrębie układu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywracania pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia dolegliwości w wypadku bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić rolę układu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, jak i poprawi całą sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji ortopedów i wracaniu do zwykłego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również korzystać sportowcy po przebytych urazach. Można na fizjoterapię zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Na dodatek, choroby w tej placówce leczone są także z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem ze zrobieniem USG bioderek.

You may also like...